کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند مسافر چمدان

کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند: مسافر چمدان مسافرت انگلستان مسافر شکوفه‌ها انگلستان یورکشایر باشگاه شبانه

گت بلاگز بین‌الملل خونین ترین نبرد سوریه در راه است / واشنگتن پست

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت خونین‌ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده هست.

خونین ترین نبرد سوریه در راه است / واشنگتن پست

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین ترین نبرد سوریه هنوز اتفاق نیفتاده است.
بر این اساس، پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: خونین ترین نبرد سوریه در استان ادلب خواهد بود که هنوز اتفاق نیفتاده و جان حدود یک میلیون نفر در معرض خطر قرار دارد.

عبارات مهم : ترکیه

در گزارش روزنامه واشنگتن پست آمده است: مردم از هر گوشه و کنار سوریه از جنگ در این کشور فرار می کنند ولی از بعد دستمزد قاچاقچیان بر نمی آیند تا آنها را به مکانی دورتر ببرد. اکنون نزدیک به یک میلیون نفر در یک استان در شمال غربی سوریه جمع شده است اند و مضطرب، ترسان و بی اعتماد، چشم به آتش بس دارند. این منطقه وسیع و اغلب کوهستانی در امتداد مرز جنوبی ترکیه به یکی از آخرین سنگرهای شورشیان تبدیل شده است هست. در ماه های آتی، این استان می تواند به شدیدترین و خونین ترین چالش جهت نیروهای بشار اسد مدیر جمهور سوریه تبدیل شود؛ نیروهای بشار اسد در حال حاضر جهت کنترل این نواحی که در شورش 2011 به دست جنگجوهای شورشی افتاد مبارزه می کنند.
این روزنامه افزود: در توافقی که میان روسیه، ترکیه و کشور عزیزمان ایران در ماه جاری امضاء شد، بخشی زیادی از خشونت در استان ادلب و سه منطقه دیگر سوریه متوقف شد ولی اگر آتش بس بشکند و جنگ از سر گرفته شود، مخاطرات انسانی در این منطقه شمال غربی سوریه بسیار بالاست: مرز ترکیه به شدت تحت کنترل است و نیروهای حامی دولت ماههاست که در حال نزدیک شدن به این منطقه هستند. در سراسر این استان، ائتلافی از شورشیان نزدیک به القاعده را می توان دید که به شدت با بشار اسد مخالف هستند و صدها هزار نفر غیرنظامی در این میان گرفتار شدند.
جنگ هفت ساله داخلی سوریه باعث آواره شدن بیش از 5 میلیون نفر شده است هست. در داخل سوریه حتی افراد بیشتری وجود دارند که دوست دارند کشور را ترک کنند ولی گرفتار شده است اند. ترکیه، لبنان و اردن که هر کدام جهت اسکان آوارگان قبلی با مسئله روبرو هستند مرزهایشان را بسته اند. رفتن به شرق به داخل خاک عراق خطر به دام افتادن به چنگ داعش را برایشان به همراه دارد. بنابراین آوارگان در شرایطی سخت زندگی می کنند و تمام آنچه که آنها می خواهند این است که خشونت آخر یابد.
همانطور که جنگ میان نیروهای دولتی سوریه و شورشیان به آخر خود نزدیک می شود، استان ادلب به پناهگاه شبه نظامیان شورشی تبدیل شده است هست، شبه نظامیانی که تسلیم نیروهای دولتی نشده اند. جمعیت این استان زیاد کردن یافته است و علت زیاد کردن جمعیت توافق دولت اسد جهت انتقال غیرنظامیان وجنگجویان از نواحی شمالی سوریه به این استان بود. ساکنان می گویند افراد جدیدی که وارد ادلب می شوند دیگر جای کافی ندارند و آپارتمان ها پر شده است هست. بسیاری از خانواده ها در چادر، منزل های گلی و حتی غار زندگی می کنند. مدارس و بیمارستان ها و امکانات آنها به دست گروه های شورشی و شوراهای محلی تحت حمایت اپوزیسیون اداره می شود ولی تحیل گران و دیپلمات ها می گویند نیروهایی که در این استان در حال قوت گرفتن هستند متعلق به گروه تحریر الشام است که یک گروه متعلق به القاعده است.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ترکیه | سوریه | روزنامه | واشنگتن پست | بین الملل | داعش | استان ادلب | صلح سوریه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog