کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند مسافر چمدان

کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند: مسافر چمدان مسافرت انگلستان مسافر شکوفه‌ها انگلستان یورکشایر باشگاه شبانه

گت بلاگز فرهنگی هنری یکی از زنان بهشت , خدیجه(س)

حضرت محمد(ص) به حضرت خدیجه فرموده است:« در بهشت، منزل ای داری که در آن زحمت و مشکل نمی بینی»

یکی از زنان بهشت , خدیجه(س)

به گزارش حوزه قرآن و عترتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛حضرت خدیجه(س) فرزند خو يلد بن عبد الغري بن قُصَي بن كلاب در سال 68 پيش از هجرت به دنیا آمد. قبل از اسلام او را «طاهره » و «مبارکه » و «سیده زنان» می نامیدند.
خدیجه (س) نخستین زنی بود که اسلام آورد و نخستین بانویی بود که همراه امام علی علیه السلام با پیامبر به نماز ایستاد. او یکی از زنان ثروتمند و از اشراف مکه بود. ولی اموال حضرت خدیجه علیها السلام به عنوان ابزاری مناسب از همان ابتدا در خدمت اسلام قرار گرفت.
خدیجه خود پیشنهاد ازدواج به پیامبر داد چراکه شیفته درستکاری و شاخصه های اخلاقی محمدامین شده است بود. انجام و خطبه عقد به وسیله «ابوطالب» که بزرگ بنی هاشم و عمو و کفیل پیامبر بود، اجرا شد.
پیامبر اکرم(ص) علاقه بسیاری به وی داشت و راجع به او گفته است: «خدیجه هنگامی به من ایمان آورد که همه مردم در کفر و شرک به سر می بردند. او ثروت خود را در سخت ترین لحظات در اختیار من گذاشت. خدا از او فرزندانی نصیبم کرد که به دیگر همسرانم نداد.»
همچنین حدیث دیگری میان اهل شیعه و اهل سنت است که پیغمبر فرمود:« از مردان گروه زیادی به کمال رسیدند ولی از میان زنان فقط چهار زن که عبارتند از: آسیه دختر مزاحم (زن فرعون)، مریم دختر عمران، خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر محمد صلی الله علیه و آله و سلم»
در روایات آمده است که حضرت محمد(ص) به حضرت خدیجه فرموده است:« در بهشت، منزل ای داری که در آن زحمت و مشکل نمی بینی»

عبارات مهم : اسلام

فرزندان پیامبر و خدیجه(س) دو پسر بنام قاسم و عبدالله بودند که هر دو قبل از بعثت پیامبر از دنیا رفتند و ۴ دختر بنام زینب، ام کلثوم، رقیه و فاطمه زهرا سلام اله علیها بود.
حضرت خدیجه مدت ۲۵ سال در منزل پیامبر اسلام زندگی کرد و در دهم رمضان سال دهم بعثت و اندکی بعد از وفات حضرت ابوطالب علیه السلام درگذشت. سال وفات او را «عام الاحزان» نامیدند. مرقد او در «حجون مکه» در قبرستان ابوطالب کنار قبر عبدالمطلب، ابوطالب و عبدمناف می باشد.
در هنگام وفات، خدیجه رو به پیامبر کرد و گفت:« وصیتی دارم ولی آن را به فاطمه عرض می کنم تا او برایت بازگو کند. سپس فاطمه را فراخواند و به وی فرمود: نور چشمم! به پدرت رسول الله بگو: مادرم می گوید: من از قبر در هراسم؛ از تو می خواهم مرا درلباسی که هنگام کم کردن وحی به تن داشتی، کفن کنی.»
امام صادق علیه السلام فرمود: هنگامی که خدیجه علیهاسلام وفات کرد، فاطمه علیهاسلام به رسول خدا پناه برد. به دور پیامبر می چرخید و می گفت:«پدر جان، مادر من کجاست؟»
جبرئیل علیه السلام نازل شد و عرضه داشت:«ای رسول خدا، پروردگارت امر فرمود به فاطمه سلام برسان و بگو مادرش در منزل ای است از یاقوت و زبرجد که اطاق هایش از طلا و ستون هایش از یاقوت قرمز ساخته شده است و با آسیه و مریم همنشین است ».
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلام | پیامبر | امام علی علیه السلام | حضرت خدیجه | حضرت محمد | وفات حضرت خدیجه | رمضان 96 |

یکی از زنان بهشت , خدیجه(س)

یکی از زنان بهشت , خدیجه(س)

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog