کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند مسافر چمدان

کسیکه قانون شرع یا شرعیان بداند: مسافر چمدان مسافرت انگلستان مسافر شکوفه‌ها انگلستان یورکشایر باشگاه شبانه

گت بلاگز کرمانشاه برگ ریحان ضد نیش حشرات

یک کارشناس ارشد طب سنتی گفت: برگ ریحان جای گزش و نیش حشرات را خوب می‌کند.

برگ ریحان ضد نیش حشرات

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جواناز کرمانشاه؛هانیه ناصری اظهار کرد: دم کرده برگ ریحان اثر ضدتشنج دارد و معالج سردردهای میگرن و عصبی است.

وی از خاصیت مدر بودن برگ ریحان یاد کرد و افزود: خوردن ریحان دستگاه هاضمه را تقویت می کند و نوشیدن دم کرده آن نفخ و گاز معده را از بین می برد.

عبارات مهم : حشرات

به گفته این کارشناس، برگ ریحان همچنین دارای خاصیت تب بری است و به عنوان مسکن استفاده می شود و دم کرده آن جهت درمان سرگیجه بافایده است.

ناصری با اشاره به اینکه جویدن برگ ریحان جهت زخم های دهان بافایده هست، تاکید کرد: اگر تخم ریحان را بكوبید و با صمغ عربی مخلوط كنید، داروی خوبی جهت درمان اسهال خواهد بود.

وی اعتقاد هست، برگ ریحان همچنین اثر زیاد كننده شیر دارد و مادران شیرده حتما باید از این گیاه استفاده كنند.

این کارشناس ارشد طب سنتی از خاصیت برگ ریحان جهت درمان ناراحتی های حاصل از نیش حشرات یاد کرد و افزود: كافی است محل گزش حشرات را با برگ ریحان ماساژ دهید تا خارش و درد آن برطرف شود.

وی تصریح کرد: ریحان یک خاصیت جالب دیگر نیز دارد، اگر گلدان ریحان را جلوی پنجره بگذارید حشرات و مگس را فراری می دهد و مانع ورود آنها به داخل منزل می شود.

ناصری با اشاره به اینکه دم كرده دانه ریحان جهت درمان ورم كلیه و ترشحات خانمانه بكار می رود، یادآوری کرد: ریحان از لحاظ طب قدیمی داری محیط زیست گرم و خشک است.

وی به افراد توصیه کرد، از گیاه معطر ریحان جهت طعم و عطر دادن به غذا استفاده کنند.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: حشرات | استفاده | درمان سرگیجه | کرمانشاه | برگ ریحان | نیش حشرات | زخم های دهان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog